sobota, 26 grudnia 2015

Wesołych Świą... Dobra dość! | Dom Woskowych Ciał #3: jak pachnie Yankee Candle - Lake Sunset | PRZYPOMNIENIE O ROZDANIU

Nie wiem jak Wy, ale ja ma ochotę odłożyć na chwilę na bok wszystkie pierniki, pomarańcze, makowce, pierogi i inne takie. Ile można! Jeśli i Ty masz taką ochotę - zapraszam Cię na mały letni spacer nad jezioro, o zachodzie słońca...Szczerze, to nie należę do osób religijnych, a że w dodatku w sposób wyjątkowy drażni mnie bezrefleksyjna obrzędowość niekoniecznie podszyta religijnością (chociaż może w przypadku Bożego Narodzenia mamy do czynienia raczej z przyjemnymi obrzędami), pozwólcie, że nie będę tu egzaltować choinki i takich tam. Wesołych Świąt życzę Wam, tak jak życzę wesołego każdego innego czasu w roku!

Wybaczcie też moją chwilową nieobecność. Dużo pracy, dużo zmęczenia i bardzo zły nastrój zrobił swoje. Mam nadzieję, że jakoś uda się odgonić mroki średniowiecza i z nową energią powrócić tu na bloga pełną parą.

Kto zacz? Wosk.
Zupełnie nieświąteczny, ale piękny i równie dostojny.

Nuty zapachowe w składzie?  
Ozon, drewno, ananas.

Co to, do cholery, jest ozon? 
Wikipedia podpowiedziała jednoznacznie: coś tam coś tam wyładowania elektryczne, ergo, zapach po burzy. Fajnie.

Na etykiecie woskowej tarty widnieje małe molo, jezioro i zachodzące słońce, ale co się dziwić - wszak to "lake sunset". Moim zdaniem obrazek bardzo pasuje do zawartości. Podmokłe drewno, coś owocowego (pewnie ten ananas) i świeżość (pewnie ten ozon). Świeżość zapachu sugeruje nam jednoznaczne skojarzenie z delikatnym chłodem jaki towarzyszy wieczorowi latem. To wszystko sprawia, że ta kompozycja zapachowa jest naprawdę spójna - zapach z obrazkiem, z nazwą, a nawet kolor tarty pasuje do całości. Budzi określone skojarzenia w sposób wyśmienity.

Ten zapach przez swoją ciepło-chłodną kompozycję kojarzy mi się nie tylko z latem, ale także z jesienią czy wczesną zimą. Kojarzy mi się nie tylko z jeziorem, ale także z charakterystycznym zapachem wilgoci jaki pojawia się w powietrzu po deszczu. Dodatkowo drewno, "mokre drewno" przywodzi na myśl drewnianą chatynkę w lesie. Uchylone okno. Gdzieś w oddali jezioro. Na tarasie zapalona świeca (przeciwkomarowa). Słyszę świerszcze!

Cholerka, rozmarzyłam się. 

Ostatnio spodobał Wam się pomysł z opisaniem zapachu za pomocą obrazków, więc postanowiłam tak robić za każdym razem. Tak jak wspomniałam zapach samej etykiety jest już bardzo sugestywny, ale oczywiście dodam coś od siebie.


Wszystkie obrazki krajobrazów/domów pochodzą z serwisu soup.io lub tumblr.com

 To jak, dopisujecie do swojej wish listy koleżkę znad jeziora? A może już go znacie od dawna?
Przypominam o moim rozdaniu! :) Link macie TUTAJ


18 komentarzy:

 1. najpiękniejsze zachody są na naszych mazurach!:D wosków nie używam, bo nie mam kominka, ale na pewno pięknie pachnie :D

  pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz, że w Polsce byłam w praktycznie każdym rejonie oprócz Mazur? :( Muszę to koniecznie zmienić w tym roku! (takie tam postanowienie last minute :D) A kominek warto sobie sprawić - można dorwać niedrogo, a naprawdę umila czas :)

   Usuń
 2. Zapach idealny do pogrążania się w marzeniach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem po przedawkowaniu wosków. Mam woskowstręt... Ale niestety takie jest ryzyko uzależnień:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Yankee Candle ♥ Co prawda, wersji Lake Sunset jeszcze nie miałam, ale tak ją opisałaś, że aż się rozmarzyłam ^_^ i pewnie kupię, bo już ostatnio miałam zamówić :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ten wosk i podoba mi się jego zapach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Te zdjęcia naprawdę działają na wyobraźnię. Aż poczułam ten zapach....

  OdpowiedzUsuń